Donbas Media Forum 2023 

Київ, 10-11 листопада Варшава, 27-28 листопада

DONBAS MEDIA FORUM — щорічна конференція, яка збирає журналістів і медіаменеджерів України та світу, дає можливість обговорити актуальні проблеми професії та налагодити комунікацію. Заснована медіаорганізацією DII-Ukraine у 2015 році.

Illustration


Трансформації медійних спільнот східних та південних регіонів під час повномасштабної війни

Повномасштабна війна в Україні принесла зміни в кожну з індустрій як на глобальному рівні, так і на локальному. Українські медіа переживають буремні часи, але продовжують приймати виклики та адаптовуватися під нові реалії у прифронтових зонах та у тилу.

10 та 11 листопада ми запрошуємо вас до обговорення трансформацій, які відбуваються в українському медіасередовищі. DMF-2023 відбудеться у Києві, в офлайн форматі та з трансляцією головних сцен.

Illustration
Illustration

DMF-Global

Варшава, 27-28 листопада

Donbas Media Forum: Global відбудеться 27-28 листопада у Варшаві. 
Дводенна конференція є прямим продовженням Donbas Media Forum 2023, який відбудеться в Києві. Форум присвячений вивченню трансформацій, які переживає українська медіаспільнота через російське вторгнення. Одна з цілей заходу — посилення співпраці української журналістів з іноземними колегами.
На заході у Варшаві очікується близько 80 учасників з України та країн ЄС. Запрошуємо до участі у DMF-Global журналістів, медіаменеджерів та медіаекспертів зі східного та південного регіонів.

Як це було

Heading photo

Donbas Media Forum 2021

5-6 листопада 2021 року відбувся вже сьомий Донбас Медіа Форум. Цьогоріч він вдруге пройшов в онлайн-форматі з елементами ток-шоу в телевізійній студії. Щороку на Форум приїздять працівники редакцій та медіа-менеджерів провідних видань регіону, країни та світу. Цьогорічна зустріч не стала виключенням. Впродовж двох днів Форуму відбулось 14 дискусій у студії в Києві, а перед тим ще одна регіональна у Краматорську.

Загалом до Форуму у змішаному форматі онлайну та ток-шоу змогли долучитись близько 100 людей, зокрема й учасники з Білорусі, Чехії, Естонії, Нікарагуа. А загальна кількість переглядів онлайн-трансляцій усіх дискусій сягнула позначки у більше 28 000.

Donbas Media Forum 2021

Donbas Media Forum 2020

У програмі Форуму було 18 дискусій та воркшопів від українських та зарубіжних експертів із 14 країн світу: Великобританії, Грузії, Угорщини, Естонії, Франції, Чехії, Швеції, Польща, Нідерланди, Боснія, Хорватія, Австралія, Нікарагуа, Сальвадор. Усі заходи мали синхронний переклад українською, англійською та жестовою мовами. Усі дискусії проходили у форматі talk-show у студії hromadske.ua.

Ще один спеціальний захід відбувався онлайн з Краматорська — прес-дискусія з двома головами Донецької та Луганської обласних державних адміністрацій.


Donbas Media Forum 2020

Donbas Media Forum 2019 

5-6 вересня у Харкові пройшов ювілейний 5-й «Донбас Медіа Форум», який було організовано ГО «Донецький інститут інформації». Основна тема цьогорічного Форуму – «Час обирати журналістські стандарти». Ця знакова медіа-подія зібрала більш 600 учасників з України та світу, серед яких були провідні медіа-експерти на представники національних та регіональних медіа.

Завданнями Форуму цього року стали:
● зниження рівня маніпулятивності ЗМІ, які спотворюють об’єктивну реальність або відволікають від неї,
● сприяння зменшенню вразливості аудиторій до маніпуляцій з боку певних політичних сил та непрофесійних журналістів.

Heading photo

Donbas Media Forum 2018

Донбас медіа форум 2018 р. став своєрідним продовженням уже закладеної традиції. Цього разу особливу увагу приділяли регіональним ЗМІ. Упродовж двох днів у Харкові обговорювали нові виклики і можливості, з якими стикаються регіональні медіа. Окремі панельні дискусії було присвячено проблемам роздержавлення медіа, заснування локальних ЗМІ, збереження незалежності в процесі передвиборчих та виборчих кампаній, монетизації та джерелам фінансування журналістської роботи, довіри мешканців країни і зокрема Донбасу до ЗМІ та до держави в цілому, толерантності та гендерних викликів сьогодення.

Серед учасників форуму та гостей, які взяли участь у дискусіях, круглих столах і майстер-класах, були журналісти Андрій Куликов, Марія Давиденко, Анастасія Станко, Наталя Гуменюк, Андрій Діхтяренко, Геннадій Чабанов, Наталя Курдюкова, В’ячеслав Петровський, Олександр Білінський, Ольга Сіманович, Кирило Лукеренко, Віталій Голубєв та багато інших. Вони ділилися досвідом виживання в ринкових умовах конкуренції, пошуку джерел фінансування, монетизації, контактів із громадами, незалежності від місцевої влади, роботи на лінії розмежування тощо.

Donbas Media Forum 2018

Donbas Media Forum 2017

28-29 червня 2017 року в місті Святогірськ, Донецької області відбувся «Донбас Медіа Форум». Всього у заході взяли участь 285 представників медіа та інших вітчизняних та іноземних організацій. Учасники представляли 14 регіонів України, 92 редакції, 22 міжнародні та всеукраїнські організації та 13 українських інститутів громадянського суспільства, у тому числі медіа-неурядові організації. Близько 70 осіб було з Донецької та Луганської областей (в тому числі – 20 – з Маріуполя, 24 – з Краматорська), близько 70 – з Києва (переселенців з непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей, представників всеукраїнських та місцевих ЗМІ, громадських організацій та благодійних фондів). Серед організаторів - громадські організації "Донецький інститут інформації", "Донецький прес-клуб" та "Інститут демократії імені Орлика".

Крім представників місцевих ЗМІ, серед учасників були журналісти та редактори Харківської, Сумської, Запорізької, Дніпровської, Чернівецької, Одеської, Волинської, Черкаської та Львівської областей.

Donbas Media Forum 2017

Donbas Media Forum 2016

DMF 2016 став другим Форумом, проведеним організацією DII-Ukraine. Тогоріч у Маріуполі ми зібрали 254 представники українських медіа та міжнародних організацій.Впродовж дводенної конференції відбулися три великі панельні дискусії:- Інформаційна агресія. Боротьба з дезінформацією. Протидія російській пропаганді- Виживання медіа на звільнених територіях. Денаціоналізація: як не втратити медіа- Журналісти у прифронтових зонах: налагодження діалогу. Подолання мови ворожнечі
Загалом на DMF 2016 були присутні представники 67 редакцій, понад 100 учасників з Донецької та Луганської областей.

Donbas Media Forum 2017

Donbas Media Forum 2015

Перший Donbas Media Forum був проведений у Києві та став платформою для безпечного діалогу між журналістами, розʼєднаними через бойові дії.
Протягом 2014-2015 років у Донецькій та Луганській областях припинили функціонувати декілька десятків загальнообласних газет та телеканалів, закрилися інтернет-сайти та радіостанції. Озброєні російські та проросійські бойовики захопили редакції, встановили на окупованих територіях цензуру, що призвело до повної інформаційної ізоляції місцевого населення.
Вперше ми зібралися, аби обговорити виниклі проблеми та заручитися міжнародною й внутрішньою підтримкою для медіа Донбасу під час кризової ситуації. Ми також вивчали міжнародний досвід роботи ЗМІ в умовах локального збройного конфлікту та підіймали тему існування ЗМІ у вигнанні. У 2015 році у Києві зібрались 247 представників медіа, а також був презентований «Кіоск пропаганди», який наочно показував, як працює пропаганда на російськомовному телебаченні.

Illustration


DMF Network 

– це мережа незалежних регіональних редакцій з усієї України, яка наразі налічує 10 учасників з різних регіонів України.

Ми створили цю спільноту 2019 року, щоб сприяти розвитку незалежної журналістики в Україні та покращити стійкість незалежних редакцій. За ці роки ми разом з партнерськими нюзрумами створили понад 250 матеріалів. У такий спосіб редакції охопили 7 млн користувачів в Україні якісним контентом на суспільно важливі теми. Завдяки підтримці проєктів DMF Network партнерські медіа запустили нові формати для аудиторії, розширили свій вплив та ефективність, покращили інформування людей.

Donbas Media Forum 2023

Новий закон "Про медіа": Адаптація до нових правил гри | Панельна дискусія

Організатор

Illustration

Партнери

Illustration


Illustration
Illustration
Illustration
Illustration

Інформаційні партнери

Illustration

За підтримки

Illustration
Illustration
Illustration
Illustration